село Ярошівка

Село історії своєї назви не зберегло (Ймовірно, воно так називається, бо оточене ярами). Є  припущення, що це село старіше від села Протопопівки. З літопису видно, що в 1770 році поміщик Ковалевський почав будувати в с.Протопопівка церкву.  Ковалевські заснували Вільшани. Можливо, Протопопівка виникла на землі Ковалевських, а пізніше перейшла до Баровітінових. Один із Ковалевських (Петро Ковалевський) був учасником зборів шляхти 29 вересня 1802р в м.Харкові, де вніс свої пожертвування на створення університету і допомагав своєму братові В.Н.Каразіну в заснуванні.

В с.Ярошівка народився і виріс Єгор Петрович Ковалевський ( 1809-1868рр). В с.Ярошівка народився і виріс генерал радянської армії Ступак Федір Григорович. Поблизу парка Ковалевського з боку Гуківки а 60-х роках було збудовано колгоспом цегляний завод.