село Польова

Село Польова засноване в 1678 році. Його назва походить від слова  “поле”

або “ Дике поле” – так називали південну степову окраїну російських земель, які у ХУІІ столітті поступово заселяли переселенці з Правобережжя.

Пізніше землі, які знаходилися навколо села належали Куряжському морнастирю та поміщику Серіку. Про ті часи  нагадує пам”ятка історії- Ржава криниця, яку викопали монахи монастиря.

Село розкидане на пагорбах, ніби поділилося на чотири окремих кутки.

Назва ” кутків” – Яр, Лучки, Поділля, Борисова.

У кінці ХІХ століття у с. Польова був збудований цегляний завод, а в 1910 році, в центрі села, звели двоповерхову школу. Будівля школи була розташована в центрі села біля церкви Покрова Божої Матері, дерев’яної споруди, що до наших днів не збереглася.

Радянська влада в селі була встановлена в грудні 1917 року. Після революції земля була розподілена між селянами, а в селі був створений комітет незаможних селян.

В 1929 році в селі був створений перший радгосп ім.. Смірнова. На той час село мало 533 двори, в яких проживало 2650 «душ населення», а також 1435 десятин піхотної землі і 500 десятин лісу.  Майже 40% населення пішки ходило до міста Харкова на заробітки.

В другій половині 20-х років ХХ століття в селі були побудовані: школа, хата- читальня, сільський клуб та бібліотека, працювало пологове відділення.

Під час Великої Вітчизняної війни 416 жителів пішли на фронт , 135 з них не повернулись. Вивезено в німецьку неволю 298 чоловік мирного населення.

Під час бойових дій Польова стала важливим стратегічним пунктом. Запеклі бої за село тривали більше тижня.

19 серпня 1943 року село Польова було звільнене від німецько-фашистських загарбників. Під час визволення села взвод лейтенанта В. Петріщева декілька діб утримував танковий наступ фашистів. За цей подвиг п’ятьом воїнам присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а на околиці села на висоті   101,7 встановлено пам’ятний знак.

Підтвердженням запеклих боїв за визволення села Польова є братська могила, в якій поховано 332 воїни – визволителі.

В 1955 році колгосп ім.. Смірнова приєднується до “Колгоспу Ілліча” Феськівської сільської ради, а в 1958 році перейшов до радгоспу “Соціалістична  Харківщина”. В 1961 році колгосп був переданий у друге відділення радгоспу ” Південний”.

В 1965 році відбудовується нове приміщення сільської ради.

Також в 1965 році  був завершений капітальний  ремонт Полівської гімназії, яка була зруйнована в роки Великої Вітчизняної війни,  яку відвідують 45 учнів та 14 вихованців дошкільнят. Потужність закладу складає 250 місць.

У 2000 році в центрі села Польова побудовано Полівський сільський клуб.

В цьому приміщенні також  функціонує сільська бібліотека.

Декілька років тому в селі розпочата   діяльність   ПП «Сват» по виготовленню кондитерських виробів.

В 2014 році в селі  Польова був побудований сучасний храм Покрови Пресвятої Богородиці.

В селі Польова  розташовані та працюють продуктовий магазин та фельдшерський пункт.

Проща населеного пункту складає –260,9 га.

Всього  дворів – 315 із них житлових – 161

Населення  350 чоловік.