Харківська область

Відповідно до пункту 1 статті 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням держави-агресора російської федерації, беручи до уваги лист Міністерства культури та інформаційної політики України стосовно позиції Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту національної пам’яті щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою Росії та СРСР від 27.04.2022, пропозицію від мешканців смт Пересічне, враховуючи рішення ХL сесії Солоницівської селищної ради VIII скликання від 20.10.2022 року № 13 «Про організацію роботи з перейменування назв вулиць, провулків, в’їздів, проїздів та площ на території Солоницівської селищної територіальної громади», з метою залучення представників громадськості до розгляду питання перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів -

Cолоницівська селищна рада пропонує мешканцям долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиць, провулків, в’їздів, площ Солоницівської селищної ради, які підлягають декомунізації.

Організатор громадського обговорення: робоча група щодо перейменування назв вулиць, площ, провулків, в’їздів населених пунктів Солоницівської селищної територіальної громади, що пов’язані із історією та культурою Росії та СРСР

Форма проведення громадського обговорення: анкетування.

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій/електронній формі протягом 30 календарних днів з дати оприлюднення цього інформаційного повідомлення до 19.07.2023 із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові, адреса проживання особи, номер телефону, яка їх подає.

Адреса електронної пошти для подання пропозицій : solrada@ukr.net   (тема листа: перейменування вулиць).

Юридичні особи подають пропозиції у електронній формі із зазначенням їх повного найменування, коду ЄДРПОУ та адреси місцезнаходження.

Анонімні пропозиції (зауваження), подання з уживанням ненормативних форм лексики не публікуються та до результатів обговорення не включаються.

Результати громадського обговорення оприлюднюються на офіційному сайті Солоницівської селищної ради протягом 14 календарних днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).

Умови надання пропозицій нових назв вулиць, площ, та провулків:

1. Пропозиції щодо найменування та перейменування об’єктів Солоницівської територіальної громади (вулиць, площ, провулків тощо), увічнення пам’яті видатних діячів та подій повинні містити історичну довідку та вмотивоване обґрунтування.

2. Увічнення фізичної особи можливо тільки після її смерті та якщо особа:

• внесла вагомий вклад у боротьбу за незалежність країни з Російською Федерацією, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України;
  • здійснила героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини або Солоницівської селищної територіальної громади;
  • зробила значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти об’єкту територіального підпорядкування, є родичі (діти, вдова, вдівець, а у разі якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

3. Не допускається повторення вже існуючих назв.

4. Пріоритет мають історичні та довготривалі назви.

5. Назва має бути милозвучною, легко вимовлятися, не викликати неоднозначних асоціацій.

Для переходу до анкети натисніть на посилання; Перелік топонімів Солоницівської селищної ради (вулиці, площі, провулки), які виноситься на громадське обговорення.