Харківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує

Дата: 19.03.2024 10:51

Вплив тютюнопаління на здоров’я та життя людини

Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Коли ви курите, ваш організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Деякі з цих елементів входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться в щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо. Особливо небезпечним є так зване «пасивне куріння»

Паління та його вплив на організм людини стали сьогодні й медичною проблемою, тому варто замислитись: запалювати цигарку чи зберегти своє здоров’я і здоров’я оточуючих.

Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як:

• хвороби дихальних шляхів та астма;
  • онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунка, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку;
  • коронарна хвороба серця, інфаркти та інсульти;
  • остеопорози;
  • катаракта та сліпота;
  • пародонтози;
  • захворювання судин, аневризма аорти;
  • безпліддя, імпотенція.

Захворювання спричиняє не лише активне куріння. Пасивні курці (які вдихають тютюновий дим поряд із курцем), також підпадають під ризик отримати одну із вищеперерахованих хвороб.

Однак, не варто забувати й про те, що батьки теж своїм прикладом спонукають дітей до певного способу життя. Якщо батьки активні курці, то з вірогідністю в 90% їхні нащадки теж палитимуть. Куріння в дитячому віці є руйнівним чинником, який негативно діє на подальше становлення важливих для життя людини систем.

Харківське районне управління наголошує, кидати палити потрібно і варто незалежно від віку, статі, стажу паління та стану здоров’я. Цей вчинок знайде відображення у вашому самопочутті:

• через 20 хвилин – нормалізується кров’яний тиск та пульс,
  • через 24 години – практично весь нікотин виводиться з організму,
  • через 1 тиждень покращать свою роботу рецептори смаку та нюху,
  • через 3 місяці – легені збільшать об’єм роботи на 30%,
  • через 9 місяців – зменшиться задишка,
  • через 1 рік – ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується вдвічі,
  • через 5 років – ризик інсульту зменшується, до рівня тих, хто ніколи не палив.

Відмовтеся від паління, зробіть крок вперед, подаруйте собі можливість прожити довше, сповна насолодитися ароматами природи та відчути смак життя!