До уваги мешканців громади!

Дата: 22.02.2024 11:24

Щодо своєчасного запобігання непередбаченим відключенням повітряних ліній електропередачі напруги 330 кВ

Фото без описуУ відповідності до статті 22 Закону України від 09.07.2010 2480-УІ «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки ліній від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення та певній відстані залежно від напруги ліній електропередачі.

Згідно з Правилами охорони електричних мереж (далі – Правила), які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року №1455,  у відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об’єктів енергетики ( охоронна зона для повітряних ліній електропередачі 330кВ становить 30 метрів) проводиться з певними обмеженнями. В межах охоронних зон повітряних ліній електропередачі без письмової згоди Харківського РЦОМ, у віданні якого перебувають ці мережі, забороняється виконувати наступні дії:

- будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт, знесення будівель та споруд;

- здійснення всіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних робіт, вирубка та висаджування дерев;

- розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного  загородження;

- створення сміттєзвалищ, відкриття кар’єрів;

- полив сільгоспкультур, складення соломи, дров та інших матеріалів;

- розпалювання вогнищ, спалювання очерету, стерні та соломи;

- розташування автозаправних станцій або інших сховищ паливно-мастильних матеріалів;

- накидати на струмовідні частини об’єктів електричних мереж і наближення до них сторонніх предметів, підніматись на опори повітряних ліній електропередачі;

- влаштовувати спортивні майданчики, ринки, зупинки громадського транспорту;

- проводити будь-які заходи з великим скупченням людей, запускати спортивні моделі літальних апаратів, квадрокоптери;

- переїзди сільгоспмашин та автомобілів поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії електропередачі необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому частини механізмів повинні знаходитися в транспортному положенні;

- забороняється обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Телефони Харківського РЦОМ: (057) 730-11-28, (057) 730-11-60 відділ експлуатації ліній (057) 731-23-53 (цілодобово) черговий диспетчер.

Вищезазначену інформацію доводимо з метою дотримання цих вимог усіма мешканцями Солоницівської СТГ.