До уваги мешканців громади!

Дата: 18.12.2023 08:44

В умовах війни енергоефективність набуває нового значення для кожної громади. Тому вже сьогодні варто замислитись, як побудувати своє звичне життя і які нові побутові звички необхідно виробити, щоб власна оселя стала енергоощадною, а енергетичні системи громади мали міцний запас ресурсу для стабільного забезпечення взимку.

Серед порад варто виділити наступні:

• Електропроводка повинна бути справною. Пошкоджена мережа – це небезпечно.

• Вимикайте світло. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень.

• Використовуйте світлодіодні лампи. Така лампа на 6 Вт видає стільки ж світла, скільки звичайна лампочка на 60 Вт.

• Вимикайте з розетки електроприлади. Комп’ютер, телевізор, музичний центр та інші пристрої, залишені в «режимі очікування», продовжують споживати енергію.

• Використовуйте стабілізатор напруги. Це зменшить витрату електрики.

• Використовуйте побутову техніку класу А+ +

• Обирайте економний режим прання. Перучи при 30 градусах замість 60, ви бережете 40% енергії.

• Переводьте комп’ютер в режим сну, коли покидаєте робоче місце. Включений ПК споживає 350 Вт/год, у дрімаючому режимі — в десять разів менше.

• За жодних обставин не вмикайте одночасно прилади, які здійснюють велике навантаження на мережі.

• Перевірте всю ізоляцію ваших стін, вікон, дверей і горища.

• Зробіть ізоляцію труб гарячого водопостачання і опалення.