До уваги мешканців громади!

Дата: 12.12.2022 11:18

Солоницівська селищна рада повідомляє, що Державна інспекція розпочала операцію "Новорічна ялинка". На виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 19.11.2021 №191 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період», Державна екологічна інспекція у Харківській області розпочала проведення щорічної природоохоронної операції "Новорічна ялинка". В рамках операції державні інспектори з охорони довкілля будуть проводити рейди в місцях торгівлі та на територіях зростання ялин та сосен.

Слід зазначити, що відповідальність за незаконну порубку, пошкодження, перевезення й зберігання незаконно зрубаних дерев тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510,00 до 1020,00 грн., а на посадових осіб - від 2550,00 до 5100,00 грн. згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім штрафу, у разі виявлення зазначених фактів, фахівці Інспекції будуть обраховувати ще й шкоду, заподіяну самовільним порубом. Відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України № 665 та №559, наголошуємо, що в грудні-січні розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев у межах населених пунктів збільшується вчетверо, поза межами населених пунктів-утричі. Сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожну нелегально зрубану новорічну ялинку, залежатиме від діаметру дерева у корі біля шийки кореня:

1. У межах населених пунктів за дерево діаметром :

- до 6 см - 800,00 грн.

- від 6,1 до 10 см – 1152,00 грн.

- від 10,1 до 14 см – 1500,00 грн.

- від 14,1 до 18 см – 1852,00 грн.

- від 18,1 до 22 см – 2200,00 грн.

2. За межами населених пунктів за дерево діаметром:

- до 10 см - 544,81 грн.

- від 10,1 до 14,00 см - 959,90 грн.

- від 14,1 до 18 см - 2464,62 грн.

-від 18,1 до 22 см - 5058,96 грн.

Купуючи ялинку, варто пам’ятати, що кожне дерево обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній з них розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих код. Ці дані заносяться до Системи електронного обліку деревини, яка містить інформацію про постачальника. Тому прямо на ялинковому базарі кожен бажаючий може перевірити походження деревця. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ або ж у мобільному додатку для Android "yalynka.info" потрібно просто ввести номер із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. У випадку, якщо в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Солоницівська селищна рада закликає кожного бути екологічно свідомим: не винищувати лісові насадження та не купувати ялинки без маркування. Ще раз наголошуємо: по області працюватимуть рейдові групи, а тому кожна спроба обійти закон може вилитися у зіпсований передноворічний настрій та сплату чималих коштів.