Профілактика інфекційних захворювань під час купання у відкритих водоймах

Дата: 30.06.2021 15:19

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області попереджає:

1. Купайтеся в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Варто звертати увагу на знак «Купатися заборонено» і замислитися над тим, чи варто там купатись?
  2. Якщо вода в озерах, ставках, річкових заводях придатна для купання, то постарайтеся під час купання не відкривати рота і не ковтати цю воду.
  3. Відразу після купання у відкритих водоймах необхідно приймати душ і змивати залишки води зі шкіри. Обтирайтеся жорстким рушником. Це дозволить видалити забруднення механічно та уникнути зараження інфекційними захворюваннями: гострий вірусний гепатит А, ентеровірусні хвороби, церкаріоз, лямбліоз.

Фото без опису           Дотримуйтеся також правил особистої гігієни: частіше мийте руки з милом. Овочі та фрукти ретельно мийте під проточною водою і перед вживанням в їжу обробляйте окропом. Пийте тільки кип’ячену або бутильовану воду.

Перед поїздкою на дачу або до села городянам рекомендуємо зробити щеплення від гепатиту A.

Пам’ятайте, що небезпека зараження через воду відкритих водойм зберігається з червня по вересень (в теплих водоймах — ще довше).