НАВЧАННЯ он-лайн для жителів громади

Дата: 24.05.2021 14:14

Інформуємо, що Харківським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проводиться опитування серед жителів територіальних громад Харківської області на предмет виявлення бажаючих пройти навчальний курс за наступними напрямами, а саме:

• для людей похилого віку та осіб з інвалідністю за напрямом «Формування навичок роботи з електронними онлайн ресурсами та послугами».

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА включає 3 теми:

Тема 1. Основи роботи на ПК

Робота в Windows. Файловий менеджер. Робота з файлами.

Архіватор. Робота з архівами і передача файлів.

Антивіруси. Безпека роботи з файлами.

Текстовий редактор Ms Word. Робота з текстом. Оформлення сторінки.

Правила оформлення документації. Вставка об’єктів.  Робота з таблицями.

Робота з посиланнями та рецензування. Робота з автотекстом.

Тема 2. Робота з електронними інформаційними ресурсами на персональному комп’ютері

Браузери. Робота в браузері. Пошук і Інтернет серфінг. Безпека роботи в інтернеті.

Створення електронної пошти. Робота з електронною поштою.

Особистий кабінет. Робота з заповненням форми реєстрації. Робота в особистому кабінеті.

Електронні форми. Форуми. Сайти державних структур.

Інтернет-банкінг, електронна комерція. Безпека електронних платежів.

Електронний підпис та електронна ідентифікація.

Соціальні мережі і робота в них. Facebook, Linkеdin.

Просування профілів в соціальних мережах.

Тема 3. Робота з електронними інформаційними ресурсами на мобільних пристроях

Мобільні додатки: призначення та принцип роботи.

Месенджери. Робота з групами в месенджерах. Соціальні медіа-додатки.

Додатки для побутового обслуговування населення.

Корисні додатки. Додаток «Дія».

Мобільний банкінг.

• для інших жителів громади за напрямом «організація місцевого самоврядування як інструмент розвитку громад»

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА включає 9 тем:

Тема 1. Органи самоорганізації населення (ОСН): поняття та сутність.

Органи самоорганізації населення –  представницькі органи мешканців міста або їх частин. Співпраця ОСН для вирішення місцевих питань. Участь в громадському житті міста, селища.

Органи самоорганізації, як юридичні особи, що мають достатньо інструментів, щоб забезпечувати реалізацію інтересів жителів.

Тема 2. Нормативно-правова база створення та діяльності ОСНів

Чинні нормативно-правові акти. Проекти нормативно-правових актів. Методичні рекомендації щодо створення та діяльності органу самоорганізації населення

Тема 3. Порядок створення та легалізації ОСНів

Створення ініціативної групи. Проведення засідання ініціативної групи та складання плану дій. Проведення зборів (конференції) мешканців за місцем проживання щодо створення ОСН. Подача заяви  про надання дозволу на створення ОСН. Проведення зборів (конференції) мешканців та обрання складу ОСН. Подача заяви про легалізацію ОСН. Зареєструвати новостворений ОСН як юридичну особу.

Тема 4. Структура та основні напрямки роботи ОСНів

Основні завдання органів самоорганізації населення обумовлені завданнями та функціями місцевого самоврядування та органів місцевого самоврядування.

Принципи, на яких базується організація та діяльність органу самоорганізації населення, також визначені Законом. Завдання, які вирішують органи самоорганізації населення.

Тема 5. Організація діловодства в ОСНі

Загальні вимоги до створення управлінських документів. Бланки документів. Печатки. Датування управлінських документів. Погодження управлінських документів. Затвердження та підписання управлінських документів. Засвідчення копій та витягів службових документів

Організація документообігу та виконання документів. Систематизація та зберігання документів у діловодстві.

Тема 6. Форми участі громадськості в управлінні місцевими справами

Актуальність питання участі громади у місцевому самоврядуванні. Механізми участі громади у місцевому самоврядуванні. Форми реалізації громадянами права на участь в управлінні місцевими справами. Принципи забезпечення участі громадськості. Бар'єри на шляху участі у місцевому самоврядуванні.

Тема 7. Взаємодія ОСНів з органами місцевого самоврядування

Теоретичні аспекти взаємодії місцевих рад і територіальних громад. Функції, форми та механізми співпраці суб’єктів місцевого самоврядування. Розробка нових механізмів реалізації права громадян на місцеве самоврядування задля налагодження системного публічного діалогу між владою та населенням під час вирішення питань місцевого значення.

Тема 8. Підтримка ОСНів місцевою владою

Спектр напрямів підтримки ОСНів. Визначення обсягів та напрямів бюджетного фінансування місцевих програм. Організація контролю за виконанням місцевих програм. Показники ефективності реалізації заходів програм та визначення нових завдань на наступний період.

Тема 9. Навчання представників ОСНів, організаційне, методичне та інформаційне забезпечення їхньої діяльності

Забезпечення технічними та організаційними засобами для інформування мешканців про діяльність органів самоорганізації населення. Створення інформаційної бази даних про територію діяльності органів самоорганізації населення. Ведення інформаційної бази даних про територію ОСН.

Методично-практичний матеріал для активізації роботи представників в органах самоорганізації населення.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!!!

У разі виявлення бажання пройти онлайн навчання за вказаними напрямами, необхідно проінформувати про своє рішення відділ освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради за
телефоном: 05763-7-33-53 або 05763-7-26-10

(відповідальна особа – Красномовець Анна Олександрівна)