СУБСИДІЇ ПО НОВОМУ!

Дата: 21.05.2021 13:42

Змінами, внесеними у квітні 2021 року до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», передбачалося, що з 1 травня 2021 року всі отримувачі житлових субсидій (без винятка) подають нову заяву та декларацію, форми яких затверджені наказом Мінсоцполітики від 07.05.2021 № 242 та зареєстровані в Мінюсті.

Однак, 19.05.2021 на черговому засіданні Уряду було прийнято рішення про внесення змін до Порядку надання субсидій, зокрема:

- не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів;

- збільшити до 100 тис.грн. суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56750 грн.);

- не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а  також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина);

- буде визначено коло осіб, яким субсидія нараховуватиметься автоматично;

- будуть внесені відповідні зміни до форм заяви та декларації.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2021 року субсидія надаватиметься виключно у грошовій готівковій формі. Виплата субсидій здійснюватиметься через поточні рахунки, відкриті у банківських установах.

У разі відсутності рахунку, відкритого у банківській установі, обрати уповноважений банк можна буде самостійно до 1 вересня 2021 року. В іншому випадку  такий рахунок буде відкритий за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту населення.

З повною інформацією щодо нарахувань на банківські рахунки пенсій та грошових допомог, у т.ч. субсидій, можна ознайомитися за посиланням: https://solonytsivska-rada.gov.ua/news/1621593080/

Адресна доставки субсидії залишиться лише для отримувачі з числа:

- осіб з інвалідністю І групи,

- осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,

- осіб, які досягли 80-річного віку,

- одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Таким чином, усім цим домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При  цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується в тричі з 30 до 10 днів.

Просимо усіх хто потребує підтримки держави не піддаватися панічним настроям, не створювати масових скупчень, адже житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 року, буде нарахована починаючи з травня 2021 року.

Про внесення зазначених змін до законодавства, форм заяви та декларації жителі громади будуть проінформовані додатково.