Харківська область, Дергачівський район

Дергачівський районний центр зайнятості інформує щодо протидії торгівлі людьми

Дата: 30.07.2020 12:46

30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Сьогодні багато українських громадян отримують пропозиції працювати чи навчатися за кордоном. На жаль, не завжди  такі пропозиції закінчуються на користь наших співвітчизників  та співвітчизниць – людей продають як товар.

Торгівля людьми – це кримінальний злочин, який карається законом України.

Ознайомтеся із загальними правилами безпеки при працевлаштуванні на роботу за кордоном:

1. Паспорт тримайте постійно при собі та віддавайте його тільки уповноваженим особам: державним органам та прикордонній службі.
  2. Ознайомтеся з культурою та релігією іншої країни.
  3. Перед виїздом в іншу країну зареєструйтеся онлайн на сайті Міністерства закордонних справ України у системі Друг: http://friend.mfa.gov.ua/
  4. Зробіть ксерокопії паспортів. Одну копію тримайте з собою.
  5. Зробіть скан-копії всіх важливих документів та збережіть їх в своїй електронній пошті чи у сервісах накшалт Гугл диску.
  6. Ксерокопію документів, свіжу фотографію, інформацію про роботодавця та про роботу залиште рідним та близьким.
  7. Підтримуйте контакт з близькими та рідними та повідомляйте їм про зміни місця проживання й роботи.
  8. Домовтеся з рідними чи друзями про певне кодове слово, яке ви зможете сказати або написати, і це буде свідчити, що ви потрапили до небезпечної ситуації.
  9. Дізнайтеся повну інформацію про майбутню роботу у фірми-посередника. Підписуйте договір із майбутнім роботодавцем тільки на зрозумілій вам мові і у двох примірниках.
  10. Такі слова як «Відносно умов праці будете домовлятися по прибуттю» вказують на шахрайські схеми.
  11.  Дізнайтесь контакти та місце знаходження організацій, що можуть допомогти в разі виникнення непередбачених ситуацій: державних структур. Поліції, консульських та посольських установ, громадських організацій, недержавних організацій, благодійних фондів та церкви.
  12. Знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить ваше перебування за кордоном.
  13. Пам’ятайте! Відмітки про локації в соціальних мережах допомагають відстежити ваше місцезнаходження не тільки вашим близьким, але й зловмисникам.

Будьте дуже уважні! Не потрапляйте на гачок до шахраїв! Бережіть себе і своїх близьких!