Харківська область, Дергачівський район

Історична довідка

У XVII столітті виник хутір Сінолицівка. Тоді тут жило кілька сімей переселенців з Правобережжя. А пізніше серед мешканців слободи з'являються козаки.

У 1650 році з слободи Сінолицівка сотенного містечка Пересічного Харківського повіту утворюється село Сінолицівка (потім — Солоницівка).

У 1750—1760 роки в Пересечанську сотню була зарахована слобода Сінолицівка.

У першій половині XIX століття в селі з'являються перші підприємства (цегельний завод, винокурня, млин).

На початку XX на території селища працювала броварня (залізнична станція Куряж,  пивний завод, марки пива «Імперіал», «Столове», «Чеське»).

Селище постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР в 1932—1933 роках, кількість встановлених жертв в Солоницівці, Куряжанці та Подвірках — 166 людей

В роки Другої світової війни на висоті 197,3 м біля селища Солоницівка знаходився командний пункт генерал-полковника І. С. Конєва. Зараз меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва» в селищі Солоницівка (в 1943 році — Сінолицівка) став центром не лише районних, а й обласних заходів, присвячених пам'ятним датам німецько-радянської війни. А Указом Президента України від 14 травня 2008 року меморіальному комплексу надано статус національного.

Солоницівська селищна рада утворена в 1939 році.

Солоницівській селищній раді підпорядковуються чотири населених пункти:

• смт Солоницівка
  • с. Подвірки