До уваги вагітних жінок чи жінок з новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Харківський обласний соціальний центр матері та дитини (далі – ОСЦМД) надає вагітним жінкам чи жінкам з новонародженими дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують допомоги, послугу підтриманого проживання (притулку), забезпечує соціальну підтримку та можливість виховувати власну дитину, здобувати освіту, професію в умовах цілодобового перебування.

За час перебування в Центрі жінки мають можливість поступово долати складні життєві обставини. Командою фахівців ОСЦМД жінкам надається персональна, кваліфікована допомога в:

- аналізі та визначенні основних проблем сім’ї та їх вирішення;

- відновленні стосунків з родичами та батьком дитини;

- наданні психологічної підтримки;

- розвитку та формуванні соціальних навичок;,

- наданні допомоги в оформленні та  отриманні державних соціальних допомог;

- здійсненні  заходів медичного супроводу клієнтів центру;

- підготовці матері з дитиною до успішної адаптації у суспільстві;

- забезпеченні (частковому) продуктами харчування, одягом, дитячим приладдям, м’яким інвентарем тощо.

Максимальний термін перебування в закладі – виповнення дитині 18 місяців.

Адреса розташування ОСЦМД: Харківська область, м. Люботин, вул. Нове життя, буд. 28, тел. (057) 741 21 41

Перелік документів, необхідних для зарахування
до Харківського ОСЦМД

1. Направлення Харківського обласного центру соціальних служб для отримання послуг ОСЦМД.
2. Клопотання органу місцевої влади чи місцевого самоврядування щодо влаштування родини до Харківського ОСЦМД.
3. Копії та оригінали документів, що засвідчують особу (паспорт/свідоцтво про народження матері, свідоцтво про народження дитини (за наявності), ідентифікаційний код жінки (за наявності), документ про освіту (за наявності), свідоцтво про одруження (за наявності).
4.Довідки з лікувального закладу про стан здоров’я:

а) Вагітної жінки:

- обмінна карта пологового будинку, пологового відділення (ф.1130) (заповнюється на кожну вагітну жінку і видається на руки на 32 тижні вагітності);

- довідки/дані про стан здоров’я жінки: інфекційні захворювання та епідеміологічне оточення; дерматологічне обстеження; психічний стан, відсутність наркологічних залежностей/захворювань.

б) Матері:

- обмінна карта пологового будинку (ф.1130);

- результат обстеження на COVID-19.

в) Дитини віком до 18 місяців:

- карта імунізації (ф.063-1/0);

- історія розвитку дитини (ф.112/0), якщо дитина до влаштування в ОСЦМД перебувала під наглядом амбулаторно-поліклінічної служби. Довідки із пологового будинку, якщо жінка направляється із цієї установи.

- довідка про епідеміологічне оточення.

5. Копія акту соціального інспектування (за наявності).

Детальну інформацію щодо порядку отримання послуги підтриманого проживання (притулку) у Харківському обласному соціальному центрі матері та дитини, можна отримати у відділі соціальних гарантій та охорони здоров’я Солоницівської селищної ради за номерами телефонів: (05763) 7 33 53,
050 575 09 20.